Jdi na obsah Jdi na menu
 


malba na hedvábí

Hedvábí barvím dvěma způsoby: klasicky napnuté na rámu barvami na hedvábí Javana nebo barvami na textil Duha. Jednodušší způsob je barvení Duhou, ale není moc možností na zdobení.  Pracnější způsob je napínání na rám a následné barvení. Většinou pak zasahuji do mokrých barev solí nebo práškem do pečiva, také lze dokreslovat motivy konturou-guttou  nebo rovněž barvami na textil. Lze využít různé šablony nebo např. zbytky od nalepovacích kontur (viz sněhové vločky).

 

Hotový výrobek musíme zafixovat teplem, takže jej žehlím několik minut teplotou na bavlnu (nic se nestane). Po zafixování můžeme výrobek přeprat, případně použít aviváž.  

 

Existují i barvy, které se fixují parou, ty jsem však neměla odvahu vyzkoušet. Rovněž jsem nezkoušela malovat na hedvábí voskem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Barvení duhou - fixace

(Petra, 30. 9. 2014 12:46)

Dobrý den,

dočetla jsem se na Vašich stránkách, že barvíte hedvábí Duhou. Já jsem to zkoušela a barva se mi vyprala, máte nějaký tip, jak jí zafixovat?

Děkuji, Petra. :-)

Re: Barvení duhou - fixace

(od Mileny pro Petru, 2. 10. 2014 11:10)

Já vždy po nabarvení Duhou vymáchám šál ve vodě s octem. Dávám tak dvě třetiny vody a jednu třetinu octa. Nechám v tom roztoku tak 5 minut a pak vymáchám v čisté vodě.
Milena

od Mileny

(Pipušce, 29. 12. 2009 9:43)

Děkuji moc za pochvalu! Už jsem dostala mnohokrát dotaz, jak to dělám, že na hedvábí nemám fleky. Abych pravdu řekla, ani pořádně nevím, čím to je. Jediné, co asi dělám navíc je, že když šálek nabarvím, tak pak ho ještě přejedu ubrouskem. Ten do sebe vsákne přebytečnou vodu a naopak jí dá tam, kde už není.
Milena

Hodvabik

(pipuška, 27. 12. 2009 16:40)

toto je užasna praca ako maluješ tie čaliky ked ich nemaš flakate? KRASNE

tvoje hedvábí

(ludena, 8. 3. 2009 10:53)

je velmi jemné a decentní, jako pohlazení po dušičce.. přeji hodně tvořivých nápadů Luďka