Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Milena a bydlím na severní Moravě.  Ruční práce jsou pro mne největší relaxací (kromě četby a přírody). U mých koníčků aspoň na chvilku zapomenu na různé problémy, které život přináší.... Ještě bych potřebovala, aby den měl více hodin nebo abych prožila několik životů, abych stačila  zrealizovat všechno, co mám v plánu. I když... nemá cenu něco plánovat. Sama jsem se několikrát přesvědčila, že platí: Pokud chceš rozesmát Boha, vyprávěj mu o svých plánech. 

 

Moje životní heslo je věta, kterou jsem četla v jedné knížce  a která vyjadřuje i mé pocity:

 

Chtěla bych mít sílu změnit věci, které změnit můžu a unést věci, které změnit nemůžu.

A aby tady bylo i něco o tom, co mám ráda, tak tady je několik mých "nej":

Nejoblíbenější knihy: George R. R. Martin: Hra o trůny, Ken Follett: Pilíře země, Louise Simard: Řeka snů, Pauline Gedge: Orel a havran, Květa Legátová: Želary, Jarmila Loukotková: Křik neviditelných pávů, Manda Scottová: Boudica, knihy Stefana Zweiga,  Sébastiena Japrisota, Fridricha Dürrenmatta
 

Nejoblíbenější filmy: Anglický pacient, Královna Margot, Madisonské mosty, Statečné srdce, Gone Baby Gone, Legenda o vášni, Forest Gump, Světáci, Jean od Floretty a Manon od pramene, Obvyklí podezřelí, L. A. Přísně tajné, Je třeba zabít Sekala, Dokonalý trik, Do naha!

Nejoblíbenější seriály: Hra o trůny, Řím,Tudorovci, Okresní přebor, Most!
 

Nejoblíbenější hudba: Nightwish, Enya, Guns N´Roses, Adele, Daniel Landa, Hana Hegerová, Marie Rottrová,rockové balady

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav

(Helena-B, 10. 7. 2020 17:22)

Miluško, zdravím. Doufám, že jsi v pořádku. Na levandulový sirup se chystám, dokud ještě nějaké kvítky mám. Recept je z červnové Rozmarýny. Levandule se mi letos vydařila-viz. můj blog. Měj se pěkně.
Hela

Zase něco nového

(Helena-B, 29. 4. 2020 17:04)

Miluško, tvoje nové náhrdelníky se mi moc líbí. Také pomalu cosi tvořím. Na tom je příjemné, že předem nevíš, jak budou vypadat, alespoň u mne. Vždycky jsem překvapená, co z toho vyjde.

Pilná, jako včelička

(Helena-B, 13. 3. 2020 13:41)

Miluško, ty náhrdelníky se ti moc povedly. Na tom je zajímavé to, že předem nikdy nevíš, jak budou vypadat, pokud se skládají z íce barev, vždycky je to překvápko...

Pozdrav

(Helena-B, 10. 2. 2020 22:27)

Vidím, že jsi na příjmu a vidím, že jsi se pustila do motanic. Moc pěkné. Já stále vyrábím náhrdelník dle posledního korálkování. Chtěla bych do příště přinést dokončenou soupravu. Dokončovat u mne není obvyklé, ale věřím, že se mi to tentokrát podaří. Moc zdravím a brzy napíšu e-mail. Ivetka mi dnes připomněla jarní KREATIV. Pojedeme? Hela

Nádhera!

(Helena-B, 9. 5. 2019 9:25)

Miluško, ty šály vyadají úžasně. Ozvu se. Hela

Pozdrav

(Helena - B, 29. 1. 2019 13:17)

Opět krásné tvořeníčko! Šály jsou takové něžné.. Moc zdravím a napíšu víc e-mailem. Hela

Chvála...

(Helena B., 28. 9. 2018 15:48)

Miluško jak vidno, stále tvoříš. Svetřík je krásný a v zimě zahřeje. Šátky se mi také moc líbí. Měj se pěkně. H.

Mrazivý pozdrav

(Helena B., 2. 3. 2018 13:17)

Miluško, obdivuji tvoje nové tvoření a také překrásné fotky ledových lístků. Já už se ale moc těším na jaro. Ta zelená barva mi už velmi chybí.

Vítej doma!

(Helena B., 2. 10. 2017 20:29)

Vítej doma! Věřím, že jsi se měla báječně. Krásné fotky....

Pozdrav

(Helena B., 13. 7. 2017 14:22)

Miluško, vidím zase samé krásné nové věci. Já jsem dárek odevzdala, ale zatím nevím, jak se líbil, protože na takových akcích je velmi rušno a není čas dárky rozbalit. Od soboty jsem v jednom kole, hlídám a hlídám. Snad se příští týden dostanu k většímu psaní. Moc zdravím. Hela

Pozdrav

(Marta, 10. 6. 2017 11:56)

Mileno, obdivuji tvůj elán. Nepodařilao se spojení na mail a tak dávám zprávu zde. Prostě jsem technický antitalent, určitě jsem někde udělala v mailové adrese chybu, což je u mě zmatkařky normální. Moc zdravím a jdu se balit.

Pozdrav

(Helena, 8. 5. 2017 23:05)

Miluško, obdivuji novou šálu i náhrdelník. Barvičky se mi moc líbí. Brzy napíšu e-mail.
Hela

Krása!

(Helena, 6. 3. 2017 12:22)

Koukám na nové tvořeníčko. Novinky u tebe sleduji pravidelně. Ten hedvábný šátek s ozdobou nemá chybu! To je zajímavý nápad. Měj se pěkně. Hela B.

Vítej zpátky!

(Helena, 8. 10. 2016 22:43)

Mileno, jsem ráda, že ti počítač opět funguje, jak má. Kréta je nádherná, určitě sis dovolenou pořádně užila. Díky za fotky, tyto i ty, které jsi mi poslala domů. Brzy napíšu více. Opatruj se.
Hela

Opět krásné tvořeníčko!

(Hela, 6. 8. 2016 22:46)

Miluško, zase jsi vytvořila moc krásné věcičky! Náhrdelníky z fima nemají chybu! Měj se pěkně.
Hela

To je tedy úlovek!

(Hela, 29. 4. 2016 13:49)

Mileno, předpokládám, že jsi nasbírala smrže! To je tedy úlovek! Někde říkali, že rostou. pak mi to pošeptáš do ouška.
Napíšu e-mail.
Hela

Jééé!

(Helena B., 4. 8. 2015 20:33)

Miluško, jsi umělkyně! To, co jsi vytvořila z toho kusu pomačkané látky, to je zázrak! Brzy se ozvu. Pořád jaksi nestíhám delší dopisy. Moc a moc zdravím.
Hela

Pozdrav

(Helena-B, 17. 7. 2013 21:19)

Ahoj Mileno, moc zdravím. Zrovna jsem obdivovala nádherné skleničky na rybízovou marmeládu. Budu se muset k ubrouskové technice zase jednou vrátit. Ubrousků mám plnou krabici. Měj se pěkně. Já se ozvu mailem. Hela

Dotaz

(Pavla, 24. 6. 2013 16:35)

Zdravím, moc se mi líbí vaše věcičky. Chtěla bych se poradit. anžel udělal dětem do pokojíčku domeček - nevzpomenu si na materiál - dřevo to není a nesmí se moc namáčet (je to něco slisovaného) - jen jsme ho natřeli barvama, ale už je to škaredé - osahané a tak. Neporadila byste mi čím to vylepšit? :-)

Re: Dotaz

(Pro Pavlu, 25. 6. 2013 9:11)

Děkuji moc za pochvalu! Já bych to asi řešila pomocí decoupage. Osahaná místa bych zakamuflovala nalepením motivu z ubrousku. Jsou hezké dětské motivy nebo květinky (nevím, jestli máte chlapečky nebo holčičky). Já jsem takhle kdysi polepila poničené dveře pomocí motýlků vystřižených z ubrousků a vypadalo to moc hezky.
Milena