Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Milena a bydlím na severní Moravě.  Ruční práce jsou pro mne největší relaxací (kromě četby a přírody). U mých koníčků aspoň na chvilku zapomenu na různé problémy, které život přináší.... Ještě bych potřebovala, aby den měl více hodin nebo abych prožila několik životů, abych stačila  zrealizovat všechno, co mám v plánu. I když... nemá cenu něco plánovat. Sama jsem se několikrát přesvědčila, že platí: Pokud chceš rozesmát Boha, vyprávěj mu o svých plánech. 

 

Moje životní heslo je věta, kterou jsem četla v jedné knížce  a která vyjadřuje i mé pocity:

 

Chtěla bych mít sílu změnit věci, které změnit můžu a unést věci, které změnit nemůžu.

A aby tady bylo i něco o tom, co mám ráda, tak tady je několik mých "nej":

Nejoblíbenější knihy: George R. R. Martin: Hra o trůny, Ken Follett: Pilíře země, Louise Simard: Řeka snů, Pauline Gedge: Orel a havran, Květa Legátová: Želary, Jarmila Loukotková: Křik neviditelných pávů, Manda Scottová: Boudica, knihy Stefana Zweiga,  Sébastiena Japrisota, Fridricha Dürrenmatta
 

Nejoblíbenější filmy: Anglický pacient, Královna Margot, Madisonské mosty, Statečné srdce, Gone Baby Gone, Legenda o vášni, Forest Gump, Světáci, Jean od Floretty a Manon od pramene, Obvyklí podezřelí, L. A. Přísně tajné, Je třeba zabít Sekala, Dokonalý trik, Do naha!

Nejoblíbenější seriály: Hra o trůny, Řím,Tudorovci, Okresní přebor, Most!
 

Nejoblíbenější hudba: Nightwish, Enya, Guns N´Roses, Adele, Daniel Landa, Hana Hegerová, Marie Rottrová,rockové balady

 

 

 

 

Poslední dobou velmi ráda poslouchám tuto novou píseň od Václava Neckáře...

 

 

 

A ještě vzpomínka na mé mladí - Synkopy s Oldřichem Veselým a nejoblíbenější skladba Černý racek. Mám pocit, že je to tak trošku o mně....

 

 

Jedna pro klid v duši....

 

 

Moje oblíbená zpěvačka Enya a její skladba Boadicea...

 

 

 

A jedna nádherná, nestárnoucí skladba od skupiny Moody Blues - Nights In White Satin...

 

 

 

A jiná verze od skupiny Bates, jejíž zpěvák je již bohužel v rockovém nebi....

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nádhera!

(Helena-B, 9. 5. 2019 9:25)

Miluško, ty šály vyadají úžasně. Ozvu se. Hela

Pozdrav

(Helena - B, 29. 1. 2019 13:17)

Opět krásné tvořeníčko! Šály jsou takové něžné.. Moc zdravím a napíšu víc e-mailem. Hela

Chvála...

(Helena B., 28. 9. 2018 15:48)

Miluško jak vidno, stále tvoříš. Svetřík je krásný a v zimě zahřeje. Šátky se mi také moc líbí. Měj se pěkně. H.

Mrazivý pozdrav

(Helena B., 2. 3. 2018 13:17)

Miluško, obdivuji tvoje nové tvoření a také překrásné fotky ledových lístků. Já už se ale moc těším na jaro. Ta zelená barva mi už velmi chybí.

Vítej doma!

(Helena B., 2. 10. 2017 20:29)

Vítej doma! Věřím, že jsi se měla báječně. Krásné fotky....

Pozdrav

(Helena B., 13. 7. 2017 14:22)

Miluško, vidím zase samé krásné nové věci. Já jsem dárek odevzdala, ale zatím nevím, jak se líbil, protože na takových akcích je velmi rušno a není čas dárky rozbalit. Od soboty jsem v jednom kole, hlídám a hlídám. Snad se příští týden dostanu k většímu psaní. Moc zdravím. Hela

Pozdrav

(Marta, 10. 6. 2017 11:56)

Mileno, obdivuji tvůj elán. Nepodařilao se spojení na mail a tak dávám zprávu zde. Prostě jsem technický antitalent, určitě jsem někde udělala v mailové adrese chybu, což je u mě zmatkařky normální. Moc zdravím a jdu se balit.

Pozdrav

(Helena, 8. 5. 2017 23:05)

Miluško, obdivuji novou šálu i náhrdelník. Barvičky se mi moc líbí. Brzy napíšu e-mail.
Hela

Krása!

(Helena, 6. 3. 2017 12:22)

Koukám na nové tvořeníčko. Novinky u tebe sleduji pravidelně. Ten hedvábný šátek s ozdobou nemá chybu! To je zajímavý nápad. Měj se pěkně. Hela B.

Vítej zpátky!

(Helena, 8. 10. 2016 22:43)

Mileno, jsem ráda, že ti počítač opět funguje, jak má. Kréta je nádherná, určitě sis dovolenou pořádně užila. Díky za fotky, tyto i ty, které jsi mi poslala domů. Brzy napíšu více. Opatruj se.
Hela

Opět krásné tvořeníčko!

(Hela, 6. 8. 2016 22:46)

Miluško, zase jsi vytvořila moc krásné věcičky! Náhrdelníky z fima nemají chybu! Měj se pěkně.
Hela

To je tedy úlovek!

(Hela, 29. 4. 2016 13:49)

Mileno, předpokládám, že jsi nasbírala smrže! To je tedy úlovek! Někde říkali, že rostou. pak mi to pošeptáš do ouška.
Napíšu e-mail.
Hela

Jééé!

(Helena B., 4. 8. 2015 20:33)

Miluško, jsi umělkyně! To, co jsi vytvořila z toho kusu pomačkané látky, to je zázrak! Brzy se ozvu. Pořád jaksi nestíhám delší dopisy. Moc a moc zdravím.
Hela

Pozdrav

(Helena-B, 17. 7. 2013 21:19)

Ahoj Mileno, moc zdravím. Zrovna jsem obdivovala nádherné skleničky na rybízovou marmeládu. Budu se muset k ubrouskové technice zase jednou vrátit. Ubrousků mám plnou krabici. Měj se pěkně. Já se ozvu mailem. Hela

Dotaz

(Pavla, 24. 6. 2013 16:35)

Zdravím, moc se mi líbí vaše věcičky. Chtěla bych se poradit. anžel udělal dětem do pokojíčku domeček - nevzpomenu si na materiál - dřevo to není a nesmí se moc namáčet (je to něco slisovaného) - jen jsme ho natřeli barvama, ale už je to škaredé - osahané a tak. Neporadila byste mi čím to vylepšit? :-)

Re: Dotaz

(Pro Pavlu, 25. 6. 2013 9:11)

Děkuji moc za pochvalu! Já bych to asi řešila pomocí decoupage. Osahaná místa bych zakamuflovala nalepením motivu z ubrousku. Jsou hezké dětské motivy nebo květinky (nevím, jestli máte chlapečky nebo holčičky). Já jsem takhle kdysi polepila poničené dveře pomocí motýlků vystřižených z ubrousků a vypadalo to moc hezky.
Milena

Pozdrav

(Radka Svatoňová, 10. 5. 2013 9:34)

Dobrý den Milenko,
už dlouho jsem neblya na vašich stránkách a ejhle...tak věše Verunka vám ale vyrostla...je z ní už pomalu slečna...to to utíká. našemu chlapečkovi bude v červnu 5 let. přijde mi, že to ani není tak dlouho,kdy jsem od vás brala korálky a žádala vás o návod na bačkůrky. Doufám, že se vám v rámci možností daří dobře, vím, že jste měla nějak zdravotní problémy. Tak vám Milenko přeji jen šťastné dny a hodně zdravíčka a Bůh vás provázej..(radka.maier@seznam.cz)

Už se těším až porostou

(Helena-B, 25. 4. 2013 21:38)

Moc zdravím, Mileno! Dóza se ti povedla. Určitě se na podzim zaplní. Čepička je také moc pěkná. Nezahálíš. Doufám, že zdravíčko nezlobí.
Měj se pěkně. Helena

Zase jedno krásné dílko

(Helena-B, 7. 2. 2013 23:13)

Já bych chtěla také takovou pilnou a šikovnou babičku!! Svetřík je moc pěkný. Verunka si ho ještě letos hodně užije. Také jsem se pustila asi po dvaceti letech do pletení. Zatím jsou to jenom ponožky, které dokončuji. Tak uvidíme. Plést jsem tedy nezapomněla. Jsem zvědavá, jak pokračují oblečky na pnenku, ale o tom si povíme v e-mailu. Ozvu se brzy. Helena

Háčkovaná čepička a šála

(Helena-B, 7. 12. 2012 10:57)

Mileno, ty jsi pilná, jako včelička, tolik krásných věcí jsi vytvořila. Moc se mi líbí poslední souprava pro Verunku. Ta šedá, ozdobená růžovou je moc pěkná kombinace. Přeji krásný další adventní víkend.
Helena