Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Milena a bydlím na severní Moravě.  Ruční práce jsou pro mne největší relaxací (kromě četby a přírody). U mých koníčků aspoň na chvilku zapomenu na různé problémy, které život přináší.... Ještě bych potřebovala, aby den měl více hodin nebo abych prožila několik životů, abych stačila  zrealizovat všechno, co mám v plánu. I když... nemá cenu něco plánovat. Sama jsem se několikrát přesvědčila, že platí: Pokud chceš rozesmát Boha, vyprávěj mu o svých plánech. 

 

Moje životní heslo je věta, kterou jsem četla v jedné knížce  a která vyjadřuje i mé pocity:

 

Chtěla bych mít sílu změnit věci, které změnit můžu a unést věci, které změnit nemůžu.

A aby tady bylo i něco o tom, co mám ráda, tak tady je několik mých "nej":

Nejoblíbenější knihy: George R. R. Martin: Hra o trůny, Ken Follett: Pilíře země, Louise Simard: Řeka snů, Pauline Gedge: Orel a havran, Květa Legátová: Želary, Jarmila Loukotková: Křik neviditelných pávů, Manda Scottová: Boudica, knihy Stefana Zweiga,  Sébastiena Japrisota, Fridricha Dürrenmatta
 

Nejoblíbenější filmy: Anglický pacient, Královna Margot, Madisonské mosty, Statečné srdce, Gone Baby Gone, Legenda o vášni, Forest Gump, Světáci, Jean od Floretty a Manon od pramene, Obvyklí podezřelí, L. A. Přísně tajné, Je třeba zabít Sekala, Dokonalý trik, Do naha!

Nejoblíbenější seriály: Hra o trůny, Řím,Tudorovci, Okresní přebor, Most!
 

Nejoblíbenější hudba: Nightwish, Enya, Guns N´Roses, Adele, Daniel Landa, Hana Hegerová, Marie Rottrová,rockové balady

 

 

 

 

Poslední dobou velmi ráda poslouchám tuto novou píseň od Václava Neckáře...

 

 

 

A ještě vzpomínka na mé mladí - Synkopy s Oldřichem Veselým a nejoblíbenější skladba Černý racek. Mám pocit, že je to tak trošku o mně....

 

 

Jedna pro klid v duši....

 

 

Moje oblíbená zpěvačka Enya a její skladba Boadicea...

 

 

 

A jedna nádherná, nestárnoucí skladba od skupiny Moody Blues - Nights In White Satin...

 

 

 

A jiná verze od skupiny Bates, jejíž zpěvák je již bohužel v rockovém nebi....

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav

(Zdeňka, 17. 4. 2010 23:51)

Vaše motto mi mluví z duše.Napsala jste to moc pěkně.Já jsem taky ze s.moravy a různé tvoření mi taky pomáhá jako Vám,je to úžasná relaxace.Tak přeji mnoho nových nápadů a ať se nadále daří.Z nudy se můžete podívat na můj blog.
http://milavysivka.blog.cz

od Mileny

(Pro paní Káju, 13. 4. 2010 9:33)

Máte pravdu, rukávy většinou nepřišívám. Děkám to tak, že sešiju vždy ramenní švy a pak nabírám od jednoho konce ruávu k druhému konci. Vždy do jednoho oka naberu jedno očko, do druhého dvě a tak pořád dál. Když upletu rukáv, sešiju jedním tahem rukáv i přední a zadní díl. Nevím, jestli to píšu dost srozumitelně:-), pokud tomu nebudete rozumět, napište mi na sebe mail, já to zkusím nějak nakreslit.
Milena

Svetříky

(Kája, 12. 4. 2010 18:45)

Dobrý den. Paní Petrová, prosím, mohla byste mi poradit, jak pletete rukávky u svetříků-roláků. Ty nejsou přišité, ale nějak nabrané,že?
Děkuji Vám předem.

od Mileny

(pro paní Stáňu, 27. 9. 2009 15:59)

Děkuji za pochvalu mých výrobků, vždy mně to potěší:-). Popis dětských bačkůrek zde určitě napíšu, jenom až to dám trošku dohromady. Já totiž vše dělám od oka.....
Milena

Háčkované bačkůrky

(Stáňa, 25. 9. 2009 9:07)

Paní Mileno, svými stránkami jste mě moc potěšila. Jste velmi šikovná a je vidět, že se všemu v životě věnujete s láskou a trpělivostí. Já se z ručních prací zajímám hlavně o háčkování. Mám prosbu o uvěřejnění popisu na vaše háčkované bačkůrky. Přeji mnoho úspěchů ve všem vašem konání a mnoho zdraví vám i vaší rodince. Děkuji Stáňa

www.ijarmark.cz

(Lucie Dospíšilová, 18. 9. 2009 15:57)

Dobrý den paní Mileno,
moc se mi líbí Vaše výrobky a jsem naprosto nadšená katogorií malovaný textil.
Ráda bych Vás oslovila, zda-li byste mohla přispět svojí tvorbou na stránky www.ijarmark.cz, kde se můžete zaregistrovat a volně prodávat své výrobky, o které zcela jistě bude velký zájem. Zajímavé je to, že nemusíte vlastnit živnostenský list a můžete tak prodávat své přebytky, kterých asi moc nebude, ale i tak byste touto krásou udělala radost plno lidem.

Přeji krásný sluníčkový den a přeji hodně zdaru do dalšího tvoření.
Zdraví Vás taktéž tvořivka Lucie Dospíšilová

pro Helenu

(od Mileny, 13. 8. 2009 8:57)

Tak to jsem ráda, že Vám popis čepičky vyhovuje. Musí se to samozřejmě přizpůsobit síle příze, síle háčku, velikosti hlavičky atd. Ale to už chce vyzkoušet. Já taky často dělám systémem pokus - omyl.Tak ať se Vám daří!
S pozdravem
Milena

NEJSROZUMITELNĚJŠÍ POPISY

(HELENA, 12. 8. 2009 7:44)

Milá Mileno,díky za Váš popis na čepičky.Nikde jinde jsem nenašla popis na háčkování, kterému bych jako amatér porozuměla.S čepičky se zatím raduji já a doufám, že se bude líbit i kamarádce, která mi požádala o uháčkování pro svou vnučku se slovy- už jsi v důchodu tak mi ji uháčkuj.Moc děkuji a přeji příjemné léto - a nejen to.

od Mileny

(Pro paní Alenu, 17. 7. 2009 18:00)

Moc jste mne potěšila svou pochvalou. Já mám vždycky pocit, že jsem vše mohla udělat lépe, takže mne vždy potěší, že se mé výrobky někomu líbí:-).
S pozdravem
Milena

nádherné práce

(Alena,Biskubice u Luhačovic, 17. 7. 2009 17:06)

Vážená paní Mileno,také jsem se náhodně dostala na Vaše stránky.To, co vy dokážete je úžasné. Tolik druhů ručních prací a vše perfektně provedené.Jste opravdu velmi šikovná.Už se těším na další Vaše tvoření,neboť ráda obdivuji práce tak šikovných a kreativních lidí. Spozdravem Alena

pochvala

(www.macina.pise.cz, 25. 6. 2009 17:45)

paní Mileno,na vaše stránky jsem se dostala náhodně a jsem ráda,že tomu tak je.Máme stejný koníček a to pletení a háčkování.Vaše výrobky jsou nádherné a hlavně se mě moc líbí vaše dětské čepičky.Jste velmi šikovná paní a já se k vám budu moc ráda vracet.Přeji hodně úspěchů ve vašem tvoření. macina

pro terapeuta

(Od Mileny, 15. 3. 2009 19:14)

Moc děkuji za pochvalu. Snažím se, ale na Luďku dlouho nebudu mít:-). Milena

hedvábí

(terapeut, 15. 3. 2009 19:06)

Milá Mileno,zdravím a teď díky Luďce jsem se dostala na tvou fotogalerii.Tvoje hedvábné šály se mi moc líbí,jsou opravdu kouzelné!

Od Mileny

(Pro Petru, 4. 1. 2009 13:42)

Milá Petro, děkuji moc za pochvalu. Taky jsem občas něco zkazila a měla jsem úplně stejné problémy jako vy.Ono je to u hedvábí hlavně o praxi, chybami se člověk učí.Přeji Vám trpělivost a dobré nápady!Milena

Nádherné hedvábí

(Petra, 4. 1. 2009 10:58)

Děkuji náhodě, která mě přivedla na Vaše stránky. Začínám s malbou na hedvábí a po nešťastných pokusech samouka ( mapy, špatně napnuté hedvábí, protékání přes kontury..) jsem dostala znovu kuráž do dalších pokusů. Vaše malované šály jsou jedna velká nádhera!!! Musím také říct, že ne každý má hedvábí malované tak elegantně a vkusně jako Vy :o)

od Mileny

(Pro Elišku, 28. 11. 2008 11:16)

Děkuji moc za pochvalu! Taky bych potřebovala víc času, ať stačím všechno, co mně napadá, zrealizovat.

Nádhera

(Eliška, 27. 11. 2008 18:09)

paní Mileno máte nádherné výrobky. Taky se ručním pracím věnuji, ale díky škole na ně nemám moc času.

Pro paní Veroniku

(od Mileny, 21. 10. 2008 19:35)

Moc Vám děkuji za krásná slova. Vždycky mne to zahřeje u srdíčka, když se mé výrobky někomu líbí. Vaše dceruška bude asi po Vás, tak to máte určitě radost.
Mějte se hezky a přijďte občas nakouknout. Milena

Krásné stránky

(Veronika Zákutná, 21. 10. 2008 15:23)

Moc se mi líbí Vaše stránky,je tu inspirace pro každou tvořivou duši.Opravdu moc krásné věci.Inspiruje se tu i má dcera,které je jedenáct.Já ráda pletu a nápady na pletení na naše malé mimčo tu také máte.
Moc zdravím a přeji krásný den.Veronika/35let a tři broučci/

od Mileny

(pro paní Květu, 14. 10. 2008 20:31)

Děkuji moc za pochvalu! Jsem ráda, že se Vám mé výrobky líbí a bude mne jen těšit, když se na mé stránky budete chodit inspirovat!
Zdraví Vás
Milena