Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filmy, které mne zaujaly

Postupně se zde budu snažit vkládat filmy, které, dle mého mínění, stojí za to shlédnout....

 

Hon

158021737_265bdb.jpg

Čtyřicetiletý Lucas, nedávno rozvedený, začne učit ve školce, kterou navštěvuje i malá dcerka jeho nejlešího přítele. Ta se k němu upne, protože on má pochopení pro její psychické problémy. Bohužel jednou malá holčička řekne větu, kterou slyšela od starších kluků a Lucasovi se tím změní život. Je obvinněn ze sexuálního zneužívání a pedofilie a proti rozzuřenému maloměstu nemá šanci prokázat svou nevinu.Vždyť přece "malé děti nikdy nelžou". A i když je nakonec oficiálně viny zproštěn, nálepky "úchyla" se již nikdy nezbaví.

V hlavní roli perfektní Mads Mikkelsen.

 

 

Agora

158600094_7870bf.jpg

Film pojednává o skutečné historické postavě filozofky a astronomky Hypatie, žijící na přelomu čtvrtého a pátého století v Alexandrii. Propukají zde náboženské nepokoje mezi pohany, křesťany a Židy. Hypatia zůstává uvězněna mezi zdmi knihovny, kterou chce proti zfanatizovaným křesťanům bránit. Ovšem proti primitivní zášti davu je bezmocná. 

 

Zmizení

159154429_0a733e.jpg

    Film pojednává o jedné z nejhorších událostí, které se mohou přihodit rodičům - a to je ztráta dítěte. Dvě rodiny, Doverovi a Birkovi slaví Den díkůvzdání. Jejich dcerky si jdou hrát ven, ale pak se po nich slehne zem. Podezřelým je Alex, retardovaný mladý muž. Zatkne jej policie, ovšem vzhledem k tomu, že Alexova inteligence by neumožňovala provést únos děvčátek, je Alex propustěn.

Otec jedné z dívek nevěří, že s únosem nemá nic společného a pustí se do pátrání na vlastní pěst, za cenu únosu a mučení Alexe. Kromě něj pátrá po únosci i zarputilý vyšetřovatel Loki. Podaří se holčičky najít? A jsou ještě vůbec živé?

 

Gone, Baby, Gone

 

226199_dvd.jpg

 

Příběh filmu se odehrává v chudinské čtvrti v Bostonu, kde se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda. Zoufalý Amandin strýc požádá o pomoc soukromého detektiva Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a jeho přítelkyni Angie. Všichni jsou proti nim, včetně policie v čele
s kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) a detektivem Remym Bressantem (Ed Harris).

V polovině filmu máte pocit, že příběh končí. A když nakonec opravdu skončí, přejete si, aby vlastně ve skutečnosti skončil špatně. Někdy jsou důležitější jiné věci než zákon....

Film režíroval Ben Affleck, kterého jsem znala hlavně jako herce sladkých romancí. Tento film však skvěle zrežíroval a asi by měl přejít od herectví k režii. Do hlavní role obsadil svého bratra Caseyho, jehož výkon byl perfektní, jako výkony snad všech herců v tomto filmu.

 

 

 

Madisonské mosty

 

2498_dvd.jpg

Po smrti Francesky Johnsonové se její už dospělé děti z matčiných deníků dozvědí, že několik let před smrtí jejich otce měla matka poměr s jistým Robertem Kincaidem. Tato skutečnost je šokuje. Postupně ale při čtení deníků začínají chápat, že matka kvůli nim a otci obětovala osudovou lásku. Jednoho léta odjel manžel Francesky i s dětmi na čtyři dny na dobytčí trh. Shodou náhod k jejich farmě zabloudil novinář a fotograf Robert a Franceska mu ukáže most, který si chce Robert vyfotografovat. Tím začíná krátký příběh vášnivé lásky, kterou Francesca po těžkém rozhodování vzdává ve prospěch své rodiny.

Bravurní herecké výkony Clinta Eastwooda (Robert) a Meryl Streepové (Francesca), kteří přesvědčivě ztvárnili zajímavý milostný vztah mezi dvěma zralými lidmi, kteří už vědí, co od života chtějí. Spolehlivě vždy brečím v závěru filmu u scény, kdy stačilo otevřít dveře od auta....

 

 

 

Anglický pacient

 

11918_dvd.jpg

 

Tento film je můj nejoblíbenější ze všech.... Jeden z mála filmů, který mne zaujal více než kniha. Strhující drama, dokonalé herecké výkony, překrásné exteriéry, úchvatná hudba...

Zdravotní sestra Hana (J. Binoche) pečuje v polorozbořené vile kdesi v Itálii, dobývané americkou armádou, o neznámeho vojáka s těžkými popáleninami, sestřeleného kdesi nad Saharou. Popálený pacient Almásy (R. Fiennes) ztratil paměť, ale postupně se mu daří rozvzpomenout na to, kdo je a co se vlastně přihodilo. Pracoval jako kartograf v severní Africe, kde se vášnivě zamiloval do vdané ženy Katherine (K. S. Thomas). Když její manžel nevěru objevil, zapříčinil leteckou nehodu, při které se zabil a Katherina byla těžce zraněna. Aby Almásy Katherine zachránil, dopouští se zrady, na kterou doplatí spousta lidí. Ale i přes jeho obrovské úsilí Katherine zemře. 

 

Statečné srdce

 

3297_dvd.jpg

 

Film je inspirovaný skutečnou historickou postavou, Skotem Williamem Wallacem, který se ve třináctém století postavil do čela odporu proti anglickému králi Eduardovi I. William se tajně oženil, aby se jeho žena Murron vyhnula králem nařízenému "právu první noci". jejich svatba však byla odhalena, Murron popravena a Wallace se stal psancem. Ten, který nikdy nechtěl bojovat se nakonec dostal do čela povstání proti anglickému králi. Nakonec se však stal obětí zrady skotského šlechtice Bruce, byl uvězněn a nakonec popraven.

Historický velkofilm Mela Gibsona zaujme skvělými hereckými výkony, nádhernou kamerou
a hudbou... I když jsem tento film viděla několikrát, vždy na něj znovu ráda podívám, protože je to jeden z nejvydařenějších historických snímků .

 

 

Královna Margot

 

21882_dvd_1.jpg

 

Historický snímek Královna Margot popisuje jedno z nejkrvavějších období francouzských dějin, náboženskou válku mezi katolíky a hugenoty, jejímž vyvrcholením je Bartolomějská noc.

Bartolomějská noc, při které byly v Paříži zabity tisíce hugenotů,  vypukla po svatbě sestry francouzského krále Markéty  z Valois (Isabelle Adjani), která byla donucena z politických důvodů provdat se za navarského krále Jindřicha (Daniel Auteuil). Po masakru začíná katolička Markéta (Margot) sympatizovat se svým manželem, hugenotem. Napomáhá k tomu
i vztah s hugenotským šlechticem La Molem.

Bartolomějská noc neznamenala jen smrt tisíců hugenotů, ale pro všechny zúčastněné byla
i osobní tragédií, která nakonec smetla i je.

Film je plný drsných, krvavých scén, ale taková to byla doba... Já jsem tento film viděla poprvé v polské televizi a později mne překvapilo, že v naší distribuci byly některé scény sestříhány....

 

 

Údolí včel

 

9353_dvd.jpg

 

Děj tohoto historického filmu se odehrává ve druhé polovině 13. století. Zemanského chlapce Ondřeje zaslíbil jeho otec již v dětském věku Bohu -  řádu německých rytířů, aby tak vykoupil svou vlastní vinu. Po letech odříkání však mladík poznává, že existuje ještě jiný svět než ten, který poznal ve zdech řádového hradu daleko na severu. Zatouží po rodném Vlkově a pokusí se o navrát. Je však pronásledován fanatickým rytířem Arminem von Heide, bývalým přítelem, který jej chce potrestat za jeho selhání.

Film, který zobrazuje konflikt mezi vnucenou příslušností k asketickému křižáckému řádu
a touhou po svobodném životě, režíroval František Vláčil podle námětu Vladimíra Körnera. Vynikající jsou herecké výkony snad všech představitelů, v čele s Petrem Čepkem (Ondřej) 
a Janem Kačerem (Armin von Heide), nádherná černobílá kamera a mrazivá hudba vytváří baladickou atmosféru středověku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář